top of page

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

1. Jakiego ubezpieczenia biznesowego potrzebuję?

 

Ubezpieczenia biznesowe chronią interesy pokrywając przy tym wszystkie roszczenia, czyli szkody wyrządzone podczas wykonywania pracy.

Limity ubezpieczeniowe różnią się w zależności od rodzaju Twojego biznesu.

 

2. Czym jest rekompensata dla pracowników?

 

Ten rodzaj ubezpieczenia pokrywa koszty leczenia i ewentualnej rehabilitacji wszystkich pracowników, którzy mieli wypadek podczas wykonywania pracy.

 

3. Na czym polega ochrona od odpowiedzialności?

 

Ochrona od odpowiedzialności obejmuje wszystkie szkody poczynione przez ubezpieczonego i jego pracowników na terenie wykonywanej pracy. Dotyczy to również szkód wyrządzonych osobom trzecim. 

 

4. Co zrobić, jeśli potrzebuję więcej niż jednego ubezpieczenia?

 

Jeżeli potrzebujesz zmienić limit swojego ubezpieczenia lub potrzebujesz więcej niż jednego, nie będziesz miał żadnych problemów. Dostosujemy pakiet ubezpieczeń oraz ich limity w taki sposób, żebyś wyszedł na tym najlepiej jak się da.

 

5. Muszę odebrać ciężarówkę na moje nazwisko, czy mogę ubezpieczyć ją jako pojazd użytkowy? 

 

Tak.

 

6. Co to jest audyt ubezpieczeniowy?

 

Audyt ubezpieczeniowy pojawia się wtedy, gdy firma ubezpieczeniowa sprawdza na liście płac i dochodów klienta lub ubezpieczającego, aby upewnić się, że polityka odzwierciedla dokładne informacje ratingowe. Audyty są wspólne z polisą w zakresie wynagrodzeń wszystkich pracowników oraz wielu polis ochrony odpowiedzialności.

 

7. Co to jest ładunek?

 

Cargo oznacza wszystkie towary transportowane małymi i dużymi pojazdami, SUVami, ciężarówkami itd. Ubezpieczenie ładunku jest polisą ubezpieczeniową, która chroni przewożony przez wyżej wymienione pojazdy ładunek. Istnieją różne limity dla tego rodzaju ubezpieczenia. Najczęściej klienci wybierają limit o wartości 100,000 dolarów. Oczywiście można wybrać mniejszy lub wyższy limit. 

 

8. Czym jest general liability?

 

General liability jest jednym z najbardziej uniwersalnych ubezpieczeń na rynku - i nie bez powodu. Zapewnia pokrycie od odpowiedzialności wynikającej z osobistych i reklamowych obrażeń, w tym kosztów leczenia.

Odnosi się ono do niefortunnych wypadków oraz ewentualnych szkód poniesionych w wyniku korzystania z towarów lub usług sprzedawanych na terenie obiektu.

Oprócz limitów finansowych polisy, może ona zostać zaprojektowana w celu pokrycia płatności za usługi adwokackie, koszty sądowe i inne wydatki związane z roszczeniem lub obroną odpowiedzialności.

Nasi agenci ubezpieczeniowi mogą przygotować indywidualną polisę aby dostosować ją do potrzeb naszego klienta.

 

Ten rodzaj ubezpieczenia może zapewnić nam między innymi ochronę firmy przed:

ogniem,

kradzieżą,

wandalizmem,itp.

Może zapewnić również możliwość roszczenia z tytułu:

uszkodzenia ciała,

uszkodzenia mienia,

zaniedbania,itp.

 

9. Czy jako właściciel firmy mogę zostać objęty Workers Compensation? Ile wynosi koszt pokrycia dla właścicieli firm? 

 

Jako właściciel firmy możesz zostać objęty ubezpieczeniem Workers Compensation. Koszt polisy Workers Compensation obliczany jest na podstawie dochodów, tak aby mogły one zostać włączone do polisy.

Co gorsza, ubezpieczenie Workers Comepnsation zakłada, że w ciągu roku będziesz w stanie zarobić 51,000 dolarów - nie ma znaczenia to, że właściciel firmy w rzeczywistości zarobił mniej. Każdy rodzaj działalności ma swoją wysokość składki i w oparciu o procent Twoich dochodów od polisy Workers Compensation ma być wydany.

Przykład: Zadaszenie ma stawkę w wysokości 39%, więc jeśli chcesz być uwzględniony w polisie i twój dochód wynosi 30000 dolarów, to  koszt ubezpieczenia Workers Compensation będzie wynosił około 9900 dolarów.

 

10. Czy moje ubezpieczenie zdrowotne pokrywa wypadki przy pracy?

 

11. Co to jest bond i co obejmuje?

 

12. Mój pracodawca chce otrzymać ode mnie dowód ubezpieczenia. Co należy zrobić?

Dowodem ubezpieczenia jest tzw. Certificate of Insurance, który przedstawia jakie posiadasz polisy. Aby otrzymać taki certyfikat należy wysłać e-mail na adres: certificates@biz1040.com. W treści trzeba wpisać kto ma być tzw. certificate holder (czyli dla kogo będzie ten certyfikat) wraz z adresem oraz e-mailem lub numerem fax-u gdzie certyfikat ma być wysłany.

 

bottom of page